1. Anasayfa
  2. Blog
  3. Koh Samui Adası Hakkında Bilgiler

Koh Samui Adası Hakkında Bilgiler

folder_openBlog
commentYorum yapılmamış

Koh Samui adası hakkında bize gelen sorulardan bilgiler toparladık ve sizde tüm sorularınızı yorum olarak burada bırakabilirsiniz.

Koh Samui adasına nasıl gidilir?

Koh Samui’ ye direkt uçuş bulunmadığından dolayı aktarmalı uçuşlar ile seyahat gerçekleştirilir. Aktarma noktaları arasında İstanbul’ dan direkt uçuşların bulunduğu Bangkok, Singapur veya Phuket tercih edilir. Arzu edilirse bu bölgelerde konaklamalar veya şehir turları da yapılarak seyahat daha keyifli hale getirilebilir.

Koh Samui adasına ne zaman gidilir?

Tropik iklime sahip olan Koh Samui Adası’ na gitmek için en uygun dönem Mart-Ağustos ayları arasında olsa da adaya Kuru Dönem diye adlandırılan Aralık – Şubat arası sezonda da rağbet görmektedir. Muson dönemlerine denk gelen Eylül- Kasım aylarında yağmur oranlarının çoğalmasına rağmen hava sıcaklıkları normal seviyelerde seyreder. Havanın normal sıcaklıklarda olması ve yağmur ihtimalinin düşük olması sebebiyle, Sıcak Dönem diye adlandırılan Mart – Ağustos ayları adanın en fazla ziyaretçi ağırladığı zamandır.

Koh Samui adasında neler yapılır?

Koh Samui benzersiz doğasının yanı sıra muhteşem denizi ve Uzakdoğu kültürünün izlerini taşıyan tapınakları ile cazibe merkezidir. Samui’de denizin ve doğanın tadını çıkarırken adada aynı zamanda alışveriş, çevre turları, su altı dünyasının zenginliğini keşfetmek isteyenler için dalış ve unutulmaz eğlence ve gece hayatı inanılmaz deneyimler sunmaktadır.

Samui gezilecek yerler arasında başlıca Nu Muang Şelaleleri, Gizli Buda Bahçesi, Büyük Buda, Ang Thong Ulusal Deniz Parkı, Samui balıkçı kasabaları, Hin Ta ve Hin Yai kayaları, Koh Tao ve Wat Plai Laem sayılabilir.

Koh Samui plajlarında denizin keyfini çıkarmadan dönmek olmaz tabi. Koh Samui’ nin en güzel plajları genelde doğu ve kuzey kıyılarında toplanmış durumdalar. Chaweng adanın en büyük ve popüler plajıdır. Ayrıca Lamai ve Bophut kumsalları muhteşem deniz ve kumsalların yanı sıra çevre gezileri ve gece hayatının tadını çıkarmak isteyenler tarafından tercih edilmektedir.

Koh Samui adası nerede?

Koh Samui Tayland Körfezinde karaya yaklaşık 15 km mesafede yer alan bir adadır. Samui takımadalarının en büyüğü olan Koh Samui’nin komşuları Ko Pha Ngan ve Ko Tao adalarıdır. Ayrıca Ang Thong Deniz Milli Parkına da yakın bir mesafededir. Tayland’ ın en büyük adası olan Phuket’ ten sonra en büyük ikinci adadır. Her yıl milyonlarca turiste ev sahipliği yapan Koh Samu’ i nin yüzölçümü 230 kilometrekaredir.

Koh Samui adasında nerede kalınır?

Tayland Körfezinde yer alan ve ülkenin en büyük 2. Adası olan Koh Samui özellikle balayı çiftlerinin ilgisini çekmektedir. Muhteşem koylarında bulunan otelleri her zevke ve bütçeye hitap etmektedir. Lüks oteller, romantik bungalowlar, kumsal otelleri ve daha bir çok alternatif ile cazibe merkezi olan Koh Samui’ de konaklamak için en çok tercih edilen bölge hem kumsalları, hem dışarıda yapılabilecek aktiviteler hem de eğlence ve gece hayatının zengin olmasından dolayı Chaweng, Lamai ve Bophut bölgeleridir.Bunlarda ilginizi çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü