1. Anasayfa
  2. Koh Samui Haberleri
  3. Koh Samui Adası Tsunami tehlikesi olmayan tek ada

Koh Samui Adası Tsunami tehlikesi olmayan tek ada

folder_openKoh Samui Haberleri
commentYorum yapılmamış

Japonya depremi tüm dünyayı derinden etkilerken şimdi gözler tropik adalarda. Samui ise Tsunami tehlikesi olmayan tek ada özelliğini taşıyor.

Japonya’da meydana gelen 8.9 büyüklüğündeki deprem önce ülkede büyük paniğe yol açmış ve hemen ardından gelen tsunami dalgası depremi felakete dönüşmüştü.

Japonya depreme dayanıklı yapılar üretmekte son derece gelişmiş bir ülke. Fakat söz konusu Japonya tsunami tehlikesi olduğunda hiçbir alt yapısı buna dayanamıyor.

Dünyada ise tsunami tehlikesi olmayan tek ada Samui adası. Dünyada balayı çiftlerinin tercih ettikleri en elit adalardan biri olan Koh Samui, Tayland’ın en ilgi çekici adası olma özelliğini de taşıyor.

Samui’nin tropik bir ada olması balayı ve tatil için tercih edilmesinde büyük önem taşıyor. Ayrıca konumu nedeni ile tsunami tehlikesi de bulunmuyor. Samui’de en çok fark edilir özelliklerinden birisi de adada hiçbir binanın bir Hindistan cevizi ağacının boyunu geçmemesi. Böylece Samui Adası’nda doğal yapı korunmuş oluyor.

Samui sayılmakla bitmez tropikal özelliklerinin yanı sıra, deniz, kum, güneş, macera, spor, kültür, alışveriş ve gezi gibi bir çok aktiviteleriyle dünyanın tüm adalarına büyük fark atıyor. Bu sayede Samui de isteğe göre hem romantik balayı tatili hemde extreme sporlar veya gezi dolu tatiller yapılabiliyor.

Maymun şovlar, Timsah parkı gezileri, Buffalo dövüşleri, Thai box gösterileri, Scuba Diving, Golf, Filler üzerinde safari, Jeep safari, Tatlı su şelaleleri, Go-kart, Bungee Jumping, Paintball, Quad Tur, Cable Riding ve daha sayılamaz onlarca aktivite Samui’de yapabileceğiniz diğer aktivitelerinden.Bunlarda ilginizi çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü