1. Anasayfa
  2. Koh Samui Haberleri
  3. Tayland’da yeni yıl Songkran ile Nisan ayında kutlanır

Tayland’da yeni yıl Songkran ile Nisan ayında kutlanır

folder_openKoh Samui Haberleri
commentYorum yapılmamış

Songkran, Asya da tarhihi ve Geleneksel olan bu Yeni Yıl Kutlaması, Thailand-Laos-Myanmar ve Kambodja da kutlanmaktadır.

Nisan 13-14-15 tarihleri arası, SONGKRAN kutlaması düzenlenir. Bu Dönem Ülkenin en sıcak Günleri olduğundan dolayı, İnsanlar ferahlamak için, birbirine su Dökerler ve bu büyük bir Saygı anlamına gelmektedir.

1888 yılında başlayan bu dönemdeki „yeni Yıla giriş kutlaması“, Thailand ve civarındaki Ülkelerde, son kuru-sıcak Dönemi geçirmekle, yeni Yıla başlanmaktadır.

Thai Takviminde, 14 Nisan 2007 tarihinde, 2551 Yılı başlamaktadır.

Yerli Halk sabah Buddha Rahiplerine yemek vermeye giderler, tüm gençler büyüklerine sonsuz saygısını sunar ve her yerde Birbirne sular dökerler, ferahlamanın en uygun kutlamasıdır.

Ayrıca Samui Adasında bulunduğunuzda, tropik atmosferi dahi eklerseniz, muhteşem bir Kutlamaya ne dersiniz….

Öğlen saatlerinde başlayan bu Kutlamayı yaşayabilmek için, dışarıya, açık havaya çıkmak yeterli olacaktır. Herkes size Su dökecektir, sizde herkese su dökebileceksiniz, alınma veya kızma yoktur, sadece eğlenme, serinleme ve ferahlamak için düzenlenmektedir.

Geleneksele göre bu sıcak döneminde suyun azaldığından Dolayı, Göl ve Nehirlerden Balıklar toplanıp evde muhafaza edilir ve SONGKRAN döneminde tekrar serbest bırakılır. Bu tarihsel Uygulamayı Kuşlar ile de yapmaktadırlar.

Dünyanın en güzel Yılbaşı kutlamasını kaçırmayınız.

Hemde Samui’de.Bunlarda ilginizi çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü