1. Anasayfa
  2. Blog
  3. Tropik Adalar ve Koh Samui

Tropik Adalar ve Koh Samui

folder_openBlog
commentYorum yapılmamış

Tropik adalar deyince ilk akla gelen Seyşel adaları, ( Seychelles ) Bali Adası, Maldiv Adaları, Bora Bora Adaları, Mauritius Adası gelir.

Karayip denizinde olan diğer adalardan Bermuda Adaları, Virgin adaları, Jamaika, Bahama adaları, Aruba, Barbados Adası, Porto Rico ve diğer Hollanda, Fransız ve İngiliz antilileri ise diğer tropik adalardır.

Okyanus üzerindeki tropik adalar ise Papua Yeni Gine Adası Markiz Adaları, Coral Sea Adası, Jarvis Adası, Tromelin Adası, Juan De Nova Adası, Glorioso Adası, Spratly Adası, Azor Adaları, Balear Adaları, Lombok Adası, jakarta Adası, hawai Adası, Tahiti Adası, Fiji Adası, Tiki Adası, Catalina Adaları, Maui Adası, Kauai Adası, St. John Adalarıdır.

Tropik adalar özellikli balayı turları ve balayı tatili için vazgeçilmez cennetlerdir denilebilir. ancak bu tropik adalar içinde Samui adası ayrı bir güzellik ayrı bir cennettir.

Tropik adalar içindeki en güzel bitki örtüsü ve kumsalları barındıran ve insanların sürekli güldüğü Tayland ‘ın bu güzel adasında unutulmaz bir tatil yaşarsınız.

Tropik adalarda zaman zaman en yeni ve güzel tesisleri yapmak tropik adaların tabi görüntüsünü tehdit edebilir. Öyle ki bazı adalar çok katlı otellerin yapılmasını engelleyememiştir. Ancak Koh Samui adasındaki en yüksek otel bir hindistan cevizi ağacını geçmeyecektir kuralı Koh Samui adasının diğer tropik adalarla olan en önemli özelliğidir.

Yine bazı tropik adalar sadece tabi güzelliklerini verirlerken Koh Samui adası tropik güzelliğinin yanında Uzakdoğu’nun kültürel ve turistik zenginliklerini de sergilemektedir.

Koh Samui adasında hindistancevizi ve palmiye ağaçları adayı sarmış ve bu görüntüsü ile Koh Samui adası Cennet Adası namını almıştır. Yerleşim planında ki inşaat ya da bir binanın yüksekliği, herhangi bir hindistancevizi ağacının büyüklüğünü geçemez, Samui sadece bu özelliği ile bile diğer hiçbir Turizm bölgesine benzemez,

Ayrıca bu tropik ada sizlere güneşin batışı ile romantizmin en güzel anlarını, yemyeşil bitki örtüsü ile gerçek bir tabiatı,
Big Buddha ‘sıyla tarihin en derinliklerindeki kültürel bir egzotizmi yaşatır.Bunlarda ilginizi çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü